رئیس دادگستری نوشهر : سامانه ثنا تاثیر زیادی در کاهش اطاله دادرسی و تسریع در ابلاغ دارد

رئیس دادگستری نوشهر در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضاییه عنوان نمود : امیدوارم با تعامل رسانه ها در راستای نیل به اهداف و چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران ، گامهای موثری را با همکاری شما خبرنگاران برداریم .

به گزارش پایگاه خبری اخبار جدی ، ابراهیم علیزاده نیکو ، سامانه ثنا را جهت کاهش اطاله دادرسی موثر دانست و گفت : رسیدگی الکترونیکی ، برنامه بلند مدت قوه قضایه می باشد که سبب کاهش هزینه های جاری و حفظ حقوق بیت المال و سرعت عمل بالا در رسیدگی می شود . همچنین در کاهش ضابطین نیروی انتظامی در واحد ابلاغ نیز تاثیر زیادی دارد .

وی کمبود کادر اداری و فضای فیزیکی دادگستری و شورای حل اختلاف نوشهر را در فراخور شان مردم ندانست و گفت : در راستای تکریم ارباب رجوع ، افزایش ۱۲ نفر از کادر قضایی جهت کاهش اطاله دادرسی و تجهیزات اداری و نیز سیستم سرمایشی در راهروهای دادگستری با تامین اعتبار استانی را درخواست دادیم .

رئیس دادگستری شهرستان نوشهر اظهار داشت : در سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۷۴۲ فقره پرونده در دادگاه های این شهرستان تشکیل شده و ۲ هزار و ۷۹۵ پرونده مختومه شده که بیشترین آنها مربوط به تامین خواسته، مطالبه وجه و اقساط و بدهی بوده است.

ابراهیم علیزاده نیکو با اشاره به کمبود نیرو در دستگاه قضایی افزود: دستگاه قضایی شهرستان نوشهر با ۳۷ درصد ظرفیت در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با پی گیری های صورت گرفته و موافقت رئیس قوه قضایی قرار است تا ۲ ماه آینده ۱۲ نیروی کارمند اداری به این مجموعه اضافه شود.

رئیس دادگستری نوشهر همچنین خبر داد : کسانی که از اسناد رسمی لازم الاجرا طلبکار هستند ؛ می توانند به واحد اجرای اداره ثبت مراجعه کنند .

P1400247