علیزاده دادستان عمومی و انقلاب نوشهر خبر داد :  اختلاس یک و نیم میلیاردی در نوشهر و متواری شدن مظنون پرونده

به گزارش اخبار جدی ،

علی اکبر علیزاده در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته قوه قضائیه عنوان کرد : پرونده اختلاسی به میزان یک میلیارد و نیم تومانی در اداره غرب مازندران در نوشهر تشکیل شده است . فرد مظنون که کارمند مالی آن اداره می باشد ، به کشور ترکیه متواری شده و ما از طریق پلیس بین الملل پیگیر برگرداندن آن فرد هستیم تا قانون برای وی اجرا شود .

مدعی العموم شهرستان نوشهر در خصوص آزاد سازی سواحل شهرستان نوشهر بیان نمود : در سال ۹۶ مقدار ۲۵ هزار و ۴۵۱ متر آزاد سازی ساحل در نوشهر انجام شد که با آزادسازی جنگل و دشت طبق تبصره ذیل ماده ۵۵ به حدود ۳۷ هزار متر مربع می رسد .

علیزاده در این خصوص افزود : مردم انتظار دارند تا بعد از رفع تصرف ، منابع طبیعی در اختیارشان قرار گیرد تا از نعمت خدادای بهره مند شوند . در قسمتهای آزاد شده اگر مجددا تصرف صورت گیرد ؛ به ما اطلاع رسانی کنید تا با متصرف برخورد شود .

وی در بحث امنیت شهرستان نوشهر بیان کرد : امسال پلیس امنیت اقدامات خوبی را در راستای دستگیری افراد شرور مجهز به سلاح گرم انجام داد . همچنین در دستگیری سارقین از سال گذشته با کمک بسیج محلات با نیروی انتظامی آمار سرقت بسیار کاهش یافت و لذا این طرح امسال نیز ادامه خواهد داشت .

دادستان نوشهر ثبت نام در سامانه ثنا را برای شهروندان ضروری خواند و گفت : در گذشته۹۹ درصد اوراق ابلاغ قضایی مورد وثوق نبود و با راه اندازی این سامانه در کمتر از ۲۴ ساعت از طریق پیامک به طرفین ابلاغ می شود . رسیدگی الکترونیکی بیشترین کمک را به طرفین پرونده می کند ؛ آنها در جریان موضوع ابلاغ قرار می گیرند . خبرنگاران نیز باید سعی کنند تا واقعیت رضایتمندی مردم را از دستگاه قضا با راه اندازی این سیستم منعکس کنند .

مدعی العموم شهرستان نوشهر که حافظ جان و مال مردم است از طرح سالمسازی دریا در منطقه گردشگری سیترا انتقاد کرد و گفت : سال گذشته ۹۹ روز کاری نیرو در این طرحها حضور داشتند . اما متاسفانه باز هم آمارغریق داشتیم .اکنون با اینکه یک ماه و یک هفته از شروع طرح سالمسازی گذشته است ؛ اما هنوز این طرح ساماندهی نشده و توسط متولی آن قراردادی بسته نشده است . اگر متولی آن نمیتواند انجام دهد ؛ مسئولیت آنرا به نهاد دیگری بسپارند .

وی از عملکرد خوب دستگاه قضا به اعزام سفیران دستگاه قضا برای مشاوره حقوقی در ماه مبارک رمضان در ۵۷ مسجد ،خبر داد و گفت : این برنامه با استقبال خوب مردم مواجه شد. لذا این برنامه مجددا انجام خواهد شد .

دادستان عمومی و انقلاب نوشهر با اشاره به اینکه از سال ۹۳ در دادسرای نوشهر شروع به کار کردم ، افزود: تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ پرونده وجود داشت که در سال ۹۴ به ۴ هزار و ۷۷۷پرونده رسید . در سال ۹۵ تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ پرونده ثبت شد که در ردیف سوم بعد از ساری و بابل قرار گرفتیم . اکنون تعداد کل پرونده های در جریان رسیدگی در شعبات دادرسی و بازپرسی و اجرای احکام به هزار و ۱۱۳ پرونده رسیده است که در ماه آینده به کمتر از هزار پرونده کاهش خواهد یافت .

علیزاده تعداد پرونده های دادسرا را در سال گذشته ۱۹ هزار و ۵۳۰ پرونده اعلام کرد و گفت : تعداد ۱۹ هزار و ۹۴۷ پرونده مختومه شد . در سال گذشته در دو شعبه ۸ و ۹ شورای حل اختلاف تعداد ۲ هزار و ۸۸۰ پرونده از ۸ هزار و ۲۲ پرونده منجر به صلح و سازش شد .

وی تعداد پرسنل دادگستری نوشهر را با ۴ شعبه حقوقی ، ۴ شعبه کیفری ، یک دادسرا و رئیس مجموعا ۱۷ پرسنل اعلام کرد .

دادستان نوشهر در خصوص دائمی شدن آئین دادرسی مدنی مصوب سال ۹۲ که از ۲/۴/۹۴ اجرایی شد. گفت : در قانون اصل بر براعت است . افراد را مجرم نمی دانیم مگر اینکه خلافش ثابت شود . امیدوارم که این قانون به صورت دائمی مصوب شود . زیرا قضات و طرفین پرونده آن را قبول دارند . دیوان عالی کشور نیز نظارت عمده ای بر این قانون اعمال می کند .