مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر : تاکنون ۳ هزار و ۱۰۰ نفر در شهرستان نوشهر واکسینه شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت : بعد از تعطیلات عید نوروز و ورود مسافران و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، آمار مبتلایان به ویروس کرونا به مرز ۴۰ درصد رسید .

دکتر سید پور افزود : در نیمه دوم اسفند ماه در یک روز ، حتی یک بیمار کرونایی در بیمارستان نوشهر نداشتیم . در نیمه اول فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد بیماران بستری به مرز ۲۷ بیمار رسید و اکنون در وضعیت نارنجی قرار داریم. عادی انگاری ، نادیده انگاری پروتکل ها ، موجب وضعیت بحرانی می شود.

وی اذعان داشت : طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ از ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ برای گروه هدف یعنی کادر بهداشت و درمان انجام شد .از نیمه دوم اسفندماه بیماران در معرض خطر از جمله : بیماران هموفیلی ، تالاسمی ، دیالیزی ، ام اس و سرطانی ها مورد تزریق واکسن قرار گرفتند . همچنین پارکبان ها و بعد از این گروه ها واکسیناسیون عمومی مردم آغاز شد که از گروه های بالای ۸۰ سال شروع شد که چنانچه بیش از ۶۰ الی ۷۰ درصد مردم واکسینه شوند ؛ یک ایمنی نسبی در جامعه ایجاد می شود . در شهرستان نوشهر قرار است که ۱۰۰ هزار نفر واکسینه شوند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر افزود : حدود ۲۶۰۰ نفر افراد بالای ۸۰ سال در شهرستان نوشهر در سامانه سیب ثبت نام شدند که از این تعداد تا کنون ۱۵۰۰ نفر واکسینه شدند .افرادی هم مانند نیروهای مسلح ، بانکها و بنادر در سامانه ثبت نام نکرده اند که برای ثبت نام آنها باید فراخوان دهیم . از شهروندان درخواست داریم که در سایت سامانه سلامت : gov.ir  ثبت نام نمایند و مشخصات خودشان را وارد کنند ؛ تا برای واکسیناسیون با آنها تماس گرفته شود . در فاز اول در کل شهرستان نوشهر ۳ هزار و ۱۰۰ نفر تاکنون واکسینه شدند که در بین ۲۲ شهرستان استان مازندران ، نوشهر جز ده نفر اول می باشد . ازدحام جمعیت ، کار ما را با اختلال مواجه می‌کند . لذا منتظر باشند با آنها تماس گرفته می‌شود .

دکتر سید پور گفت : الحمدلله در نوشهر تاکنون هیچ عارضه ای پس از تزریق واکسن کرونا نداشته‌ایم . آمار تعداد بیماران بستری کرونایی در نوشهر ۱۵ نفر می باشد و تخت و تجهیزات کافی وجود دارد.

۹۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا بالای ۳۵ سال هستند که بیشترین مبتلایان به کرونا آقایان می باشند چون خانم‌ها پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت می‌کنند . در دو هفته گذشته فقط یک مورد منجر به فوت داشتیم .

در شهرستان نوشهر ۱۵ مرکز بهداشت درمانی داریم .از ۲۸ اسفند سال ۹۹ اورژانس جدید بیمارستان شهید بهشتی بهره‌برداری شد که به زودی افتتاح رسمی این پروژه و همچنین پروژه مرکز خدمات جامع سلامت مزگاه نیز به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

photo_2021-05-10_12-28-03