با پت بریک کرانه سبز همراه شوید

زباله،زباله تر و خشک ، تفکیک ، محیط زیست ،کلمات آشنایی هستند که حداقل یک بار به گوش ما رسیده است.

معضل بزرگ انسان ها برای تداوم زندگی و ادامه حیات ، زباله ها هستند . مدیران کشوری ، شهری و روستایی به دنبال راه حلهایی برای جمع آوری و از بین بردن آن دارند . از دفن و تفکیک زباله گرفته تا احداث کارخانه زباله سوز که اجرای هرکدام همراه با چالش ها و مشکلات فراوانی است .

مجموعه فرهنگی، اجتماعی، خبری کرانه سبز در اقدامی شایسته ، گامی نو ، بنا به رسالت فرهنگی خود به عنوان یکی از دوستداران و حافظان محیط زیست ، با تشکیل گروه پت بریک ، برای فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبداء و جمع آوری زباله های پلاستیکی برداشته است . همیشه بطری ها و همینطور پلاستیک ها یک معضل برای محیط زیست به شمار رفته است. با این روش بطری های پلاستیکی ، کیسه های پلاستیکی پرحجم و نازک و خطرناک را می بلعند.

همانطور که میدانید : پلاستیک ها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، بطور نامحسوس داخل خاک و آب شده و آنها را برای سال ها آلوده می کند. در واقع با جمع آوری آنها با یک مشکل ، مشکل دیگر را حل میکنیم. در حال حاضر بهترین روش برای پسماند های غیر قابل بازیافتی همین روش می باشد . بدین صورت پلاستیک را درون بطری می ریزیم و با استفاده از یک میله آنها را فشرده می کنیم . نحوه ساخت اکوبریک را می توانید در صفحه اینستاگرام کرانه سبز به آدرس karanehsabz مشاهده نمایید.

در بسیاری از کشورها برای ساخت مبلمان و المان شهری و پروژه هایی چون ساخت مدرسه و غیره از این مصالح کاربردی استفاده می شود.

از شما دعوت می شود به گروه پت بریک بپیوندید . کافیست پسماند های غیر قابل بازیافت پلاستیکی خود را درون بطری فشرده نمایید و ما از شما تحویل می گیریم. برای آگاهی بیشتر میتوانید در صفحه مجازی کرانه سبز در اینستاگرام با ما همراه باشید.

یاداشت از مرتضی جهاندار – معاونت فرهنگی مجموعه کرانه سبز