افتتاح مرکز خیریه وهیات مذهبی در شهرستان چالوس

همزمان با ایام دهه مبارک فجر ، مرکز خیریه و هیأت های مذهبی شهرستان چالوس در مجاورت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان افتتاح شد و طی آئین با شکوهی، با حضور جمعی از مسؤلان به بهره برداری رسید.

به گزارش اخبار جدی ، درجریان بهره برداری از این مرکز که به نام های فاطمیون ویژه بانوان ومنتظران المهدی (ع) نامگذاری شدند، حجت الا سلام والمسلمین اسفندیاری، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چالوس طی سخنانی ضمن تبریک خجسته میلاد کوثر و ام ابیها، فاطمه مرضیه، حضرت زهرای اطهر(س) وچهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اینکه در سطح شهرستان چالوس چند نفر مداح زن یا مرد فعال هستند، چندان مهم نیست . اگر چه در جای خود و به موقع خود وجود چنین مداحانی بسیار پر اهمیت وارزنده است ؛ اما دراین منطقه وشهرستان، مرکز فرهنگی وآموزشی وجود داشته باشد که بطور مرتب ولاینقطع مداحانی را آموزش بدهد و تربیت کند تا این رشته کما کان تداوم داشته باشد، بسیار مهمتر از وجود مداحانی است که ممکن است به صورت انفرادی وخود ساخته به امر مداحی وتبلیغاتی در راه اسلام وترویج فرهنگ تشیع بپردازد. چون وجود چنین مراکزی با آموزش وتربیت مداحان نسل جدید و مروجان فرهنگ تشیع و مکتب عاشورایی به صورت  پی در پی، موجب می شود تا هرگز این رشته نگسلد و همچنان ادامه داشته باشد. ضمن آنکه مداحان آموزش دیده در چنین مراکزی روز به روز با روش ومنش مداحی به صورت علمی تر، بهتر، و با بصیرت بیشتری آشنا می شوند و هوشمندانه و هوشیارانه وارد عرصه تلاش و فعالیت های مداحی، اجتماعی خواهند شد.

دراین مراسم،  دکتر محمد ناصر زندی، فرماندار شهرستان چالوس نیز در سخنانی با تبریک میلاد مسعود حضرت زهرا(س)، روز زن، مادر ودهه فجر، با تجلیل از مقام زن، گفت: وجود چنین مرکز فرهنگی آموزشی در منطقه و برای شهرستان بسیار نیاز بوده که با افتتاح مرکز خیریه فاطمیون و منتظرالمهدی، این خلأ، پر شده که انتظار می رود ، باتلاش وفعالیت های چنین مرکز، نیروهای فرهنگی خوبی در راستای مکتب عاشورایی به عنوان مداحان اهل بیت(ع) آموزش ببینند و تربیت شوند. گزارش از حسین بابایی از مجموعه خبری کرانه سبز