فرماندار شهرستان چالوس عنوان کرد: وضعیت کرونایی شهرستان از نظر رنگ ها ، مطلوب بوده است

علیرغم حضور مسافران از دیگر استان ها در چالوس به عنوان جمعیت  تحمیلی، خوشبختانه وضعیت این شهر از نظر رنگ های بی خطر، کم خطر وپر خطر، بسیار خوب ومطلوب بوده است.

به گزارش اخبار جدی ، فرماندار شهرستان چالوس، در نشست خبری ، به مناسبت دهه مبارک فجر، ضمن قدردانی از کادر درمانی و نیروهای درخط مبارزه با ویروس منحوس کرونا ، اظهار داشت: این وضعیت مناسب و بی خطر، یا کم خطر، حاصل  همکاری های خوب، گسترده و رضایت بخش مردم و مجموعه مدیران دستگاه های درمانی، اجرایی، خدماتی، انتظامی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی می باشد.

محمد ناصر زندی، همچنین ضمن تبریک چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: البته دراین میان نقش مردم خیر اندیش این شهرستان در جمع آوری کمک ها، انجام رزمایش واقدامات مؤمنانه، حمایت از اقشار آسیب پذیر، همراه با رعایت پروتکل های ابلاغی، دستورالعمل های بهداشتی واجرای صحیح شیوه نامه ها، بسیار چشمگیر وتحسین برانگیز بوده و می باشد . چون حرکت ها واقدامات خیر خواهانه مردم خیراندیش این شهرستان، کما کان ادامه دارد.

فرماندار چالوس با اشاره به تقارن وهم زمانی خجسته میلاد دخت مکرمه نبی گرامی اسلام (ص) حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س)، روزگرامیداشت زن و مادر اعلام کرد: نقش بانوان و زنان جامعه ما چه قبل از انقلاب، چه دربحبوحه و زمان انقلاب، چه در دوران دفاع مقدس و زمان سازندگی کشور، در میان تحریم ها، تهدید ها و در مسیر پر فراز و فرودکشور، ونظام ونیز هم اکنون که کشور درشرایط بسیار سخت کرونایی قراردارد، همواره دوش به دوش مردان درتمام این عرصه ها حضوری فعال وتعیین کننده داشته ودارندکه ضمن تبریک و تجلیل از  بانوان گرامی لازم است از این قشر پر تلاش، به نحو شایسته ای تجلیل وتقدیر شود.

فرماندار چالوس در ادامه با تأکید بر اجرای طرح های عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی، درمانی وغیره گفت: با توجه به اینکه چالوس، به علت وجود جنگل، جلگه، رود خانه، دریا، آب و هوای مطبوع و از همه مهمتر، به علت داشتن شهروندان خوب، خونگرم ومهمان پذیر، به عنوان شهر گردشگری شناخته شده، بر این اساس، با هدف استفاده بهینه از این موهبت های الهی و مظاهر طبیعی وگردشگری، به ویژه با وجود رود خانه ای خروشان و پر آب، لازم است با سرمایه گذاری واحداث تأسیسات وامکانات گردشگری دربستر و حواشی این رودخانه به عنوان نعمت بزرگ خدادادی،  بطور اصولی وگسترده برنامه ریزی وسرمایه گذاری شود. به همین دلیل  از مدت ها پیش، شهرداری چالوس با استفاده از اعتبارات سفر پربرکت مقام معظم رهبری به چالوس و نیز از محل منابع داخلی، طرحی را درقالب گردشگری، تحت عنوان طرح از پل تا پل در حد فاصل بین پل کمربندی تا پل های قوسی وفلزی قدیم در دست  اجرا دارد.

زندی همچنین با انتقاد از برخی دستگاه های بالا دستی وبازدارنده در امر اجرای سریع طرح ها درمنطقه، گفت: با توجه به تراکم ترافیک درمحور کندوان، لازم است بطور مقطعی و فاز به فاز طرح تعریض و۴بانده شدن حد فاصل بین مرزن آباد تا دزد بن صورت بگیرد ؛ اما به دلایل مختلف این طرح به کندی پیش می رود.

فرماندار چالوس با تأکید بر این مطلب که به علت سرد سیری مناطق کوهستان از توابع بخش مرزن آباد با چندین پارچه آبادی و روستاهای کوچک وبزرگ، تصریح کرد: اجرای طرح گاز رسانی در این مناطق مستلزم به سرعت بیشتری است.

فرماندار شهرستان چالوس همچنین در مورد مخالفت جمعی از شهروندان و ساکنان اطراف و مجاور محل احدات پمپ بنزین در مسیر ۴۵متری پس از پل آب نما به طرف رادیودریا، گفت: برای اجرای این طرح، ازنظر قانونی،سرمایه گذار  مراحلی که لازم بوده طی کرده ومجوز های مربوطه را از مراجع ذیربط نیز اخذ کرده است . اما از سال گذشته تاکنون به علت مخالفت های اهالی وساکنان اطراف آن، تابحال احداث پمپ بنزین در این مسیر اجرایی نشده است که برای هماهنگی وجلب رضایت مردم و اهالی محل، لازم است بین طرفین  مذاکرات بیشتری صورت بگیرد و دو طرف  با حسن نیت به اظهار نظرات همدیگر توجه کنند تا به نقطه مشترکی برسند و فرمانداری هم برای نیل به این هدف کما کان آماده همکاری جهت رفع مشکل به صورت مسالمت آمیز  است.خبر از مجموعه خبری کرانه سبز