۶۰۰ بیمار مشکوک به کرونا درشهرستان نوشهر درقرنطینه هستند

مدیر شبکه بهداشت نوشهر درنشست خبری به خبرنگار اخبار جدی از ۶۰۰ بیمارمشکوک به کرونا در نوشهر که در حال حاضر درخانه هایشان در قرنطینه به سرمی برند ؛ خبر داد و گفت : این افراد با اجرای طرح شهید سلیمانی شناسایی شده اند.

سیدرحیم سیدپور افزود : درحال حاضر۱۲بیمار کووید ۱۹در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری هستند که حال سه بیمار وخیم است .

وی با اشاره به افزایش۳۴درصدی تعداد بیماران بستری کووید۱۹نسبت به قبل از شب یلدا عنوان نمود : درحال حاضر وضعیت نارنجی به شیب صعودی است و از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی ، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و بازار به قطع زنجیر ویروس کرونا کمک کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدا شیوع کرونا درکشور تاکنون یکصدهزارو دویست بیمارکووید۱۹ در این بیمارستان بستری شدند و از این تعداد ۱۴۰ نفر فوت کردند ؛ افزود : روزانه بصورت میانگین ۲۰ الی۳۰ نفر در نوشهر تست پی سی آر گرفته می شود و ضمن اینکه با فراهم شدن تجهیزات لازم تست فوری ، در مجموع ظرفیت انجام تست کرونایی در نوشهر ۳۰ درصد نسبت به سه ماه قبل افزایش یافته است‌‌ و درحاضر ۹۵درصد صنوف و۷۵ درصد شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و از فعالیت چهار تیم بازرسی خبر داد و گفت : دریک هفته اخیر هفت واحد  صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمپ شدند که بیشتر این واحد مربوط به سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها ،قهوه خانه ها، نانوایی ها بوده است و همچنین دراین هشت واحد متخلف صنفی به تعزیرات معرفی شدند و به ۱۲متخلف صنفی هم تذکر داده شد.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر از بهره برداری ساختمان جدید اورژانس وسی سی یو شهید بهشتی بیمارستان نوشهر و مرکز خدمات جامع روستایی مزگا بخش مرکزی در دهه فجر امسال خبرداد و گفت : با بهره برداری از این ساختمان ۲۴تخت اورژانس،۱۰ تخت سرم تراپی،۱۲تخت سی سی یو،۲۰ تخت پست سی سی یو، به تعداد تخت های بیمارستان اضافه می شود و ضمن اینکه ۳۰ پرستار جدید نیز به کادر درمانی بیمارستان اضافه خواهدشد.

وی افزود : ساختمان جدید اورژانس و سی سی یو بیمارستان با زیر بنای ۲هزارو۵۰۰متر در ۲ طبقه راه اندازی و با اعتبار۲۰میلیارد تومان آماده بهره برداری می شود.

سیدپور اظهار داشت: مرکز خدمات جامع روستایی مزگا دربخش مرکزی نیز با زیربنای۶۵۰ متر مربع در۳ طبقه با اعتبار۲میلیاردو۵۰۰ میلیون تومان افتتاح خواهدشد.

وی ضمن تاکید به اینکه فصل زمستان فصل بیماران ویرووسی است ؛ گفت : مردم باید بیشتر دراین فصل پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند ؛ تا هم خود و هم افراد دیگر درمعرض خطر قرار نگیرند.

خبرنگار – معصومه شکری