وزیر علوم :از تعداد ۷۵ موسسه ،به بیش از ۳۰۰ موسسه رسیدیم

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ؛ در نشست با مدیران مؤسسات علمی آموزشی غرب مازندران ، در سالن اجتماعات بندر ویژه اقتصادی نوشهر، بیان داشت :
از تعداد ۷۵ موسسه در سال ۸۳ به بیش از ۳۰۰ موسسه در سال ۹۱ رسیدیم.
به گزارش اخبار جدی ، منصور غلامی با اشاره به مطلب فوق افزود : یک دوره تقریباً نزدیک به حدود ۱۰ سال ۸۵ رشته در این زمینه خالی بود . استان مازندران دارای تراکم مؤسسات آموزشی غیر دولتی هستند.
وی افزود : شرایطی که برای مؤسسات غیردولتی تعیین می‌کنیم از نظر امکانات و اعضای هیأت علمی یک رابطه‌ای است که این حداقل کاری است که از بابت اطمینان دادن به آنها در زمینه مجوزاتی است که دادیم .به هر حال الان در کشور با کمبود دانشجو مواجه هستیم . ظرف دو سال اخیر کارهای جدی و با قدرت در ساماندهی دانشگاه علمی و کاربردی انجام شده است و توفیقات خوبی بدست آوردند. یعنی مجموعه‌های وابسته به دولت که عموماً کارمندان دولت را آموزش می‌دادند و به آنها مدرک دادند ؛ توفیقاتی به دست اوردند و این خود یک ظرفیت بود.
در همه زیرنظام‌های آموزشی اُفت دانشجو را داشتیم و این فقط به مؤسسات غیردولتی منتهی نمی‌شود.ما در وزارت علوم تلاش داریم این بخش غیردولتی را مورد حمایت قرار داده و حفظ کنیم .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری عنوان داشت : تجمیع مؤسسات غیردولتی در راستای برون رفت از مشکلاتی که آنها را از دست‌یابی به توفیقات علمی و آموزشی بازمی‌دارد، پیشنهادی است که مردم به آنها می‌دهند.
وی اشاره کرد : هرکجا مؤسسات خصوصی را محدود کردیم ؛ آنها ظرفیت‌های کامل شان را در آن جا نمی‌آورند. دانشگاه‌ها برای تکمیل ظرفیت خود باید بیشتر تلاش کنند و در این‌باره اطلاع‌رسانی بیشتری داشته باشند. باید دانشگاه آزاد اسلامی را مورد حمایت قرار دهیم و همچنین از مشکلاتی که در حوزه علمی آموزشی دانشگاه‌ها وجود دارد ؛ عبور کنیم.

لازم به ذکر است : در این نشست ، از طرف دانشگاه کمال الملک ، تابلوی نقاشی چهره وزیر ، به ایشان اهدا شد .