استادیوم نوشهر هدیه رهبری مورد بهره برداری قرار گرفت

پروژه استادیوم ورزشی شهدای نوشهر ، هدیه رهبری به ورزشکاران مازندرانی با ظرفیت ۵ هزار نفری در زمینی به مساحت ۸۳۰۰ متر مربع مفید رو باز و بسته ۵۳۰۰ زیر بنای مفید ، فضای اداری و اتاق هیات های ورزشی و رختکن میزبان و مهمان را دارا است .

به گزارش اخبار جدی ، وزیر ورزش و جوانان در مراسم آئین افتتاح بهسازی استادیوم شهدای نوشهر در سالن بندر نوشهر عنوان داشت : در یک سال گذشته مدالهای خوبی را در المپیک جوانان در آسیا و جام جهانی فوتبال و قاره آسیایی کسب کردیم . همچنین برای اولین بار سال گذشته پرسپولیس و استقلال هر دو به جام قهرمانی راه یافتند ‌ . همه تلاشهای ما برای این است که در المپیک ۲۰۲۰ که از ۳ الی ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ در شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می گردد.  انشاله مدالهای خوبی کسب کنیم .

مسعود سلطانی فر از مازندران بعنوان یکی از بزرگترین قطبهای ورزشی جهان نام برد و گفت : شهرستان نوشهر و جویبار افتخارات بزرگ کشتی را دارد . در رشته های رزمی قهرمان دارد و کاپیتان تیم ملی والیبال آملی است که این تیم جز ۵ قدرت برتر جهان شناخته شده است . جوشش چشمه ورزش در استان مازندران زیاد است .

وی یاداور شد : ۹۰ پروژه در دست اجرا داریم که کم نظیر است . سالن ۶ هزار نفره ساری تا پایان سال افتتاح می شود . پیست دوچرخه سواری سال آینده افتتاح می شود . استادیوم چالوس نیز تا پایان سال افتتاح کنیم . استادیوم آمل و نور نیز در دست اقدام است . سالن بزرگی در تنکابن ، کلاراباد و .. که به ۲۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروره ها نیاز است .

وزیر ورزش و جوانان گفت : همه تلاش ما برای انجام سخت افزار توسعه ورزش است . تعداد ۱۱ سالن ورزشی در کل کشور نیمه کاره باقی مانده بود ؛ تا پایان امسال ، ۴ پروژه افتتاح می شود و تلاش میکنیم تا پایان این دولت همه پروژه های باقی مانده افتتاح شوند .

سلطانی فر اظهار داشت : ورزش ، ارزانترین و مهمترین ابزار جهت پر کردن اوقات فراغت بیش از ۵۰ میلیون مردم کشورمان است .

استاندار مازندران نیز در این مراسم از قهرمانان به نام نوشهر از جمله : رنگرز یاد کرد و گفت : مردم استان مازندران از طبقات متوسط و از متوسط به پایین هستند . اسپانسر قوی در ورزش نداریم و تیم فوتبال خونه به خونه را با چنگ و دندان توانستیم حفظ کنیم . امیدواریم با افتتاح این استادیوم ، تیم دسته دو را در نوشهر داشته باشیم.

حسین زادگان در ادامه سخنانش افزود : بحث منطقه آزاد سه لکه منفصل ازاد در شورای تخصصی عالی مناطق آزاد تایید شد . که یکی از آنها نوشهر است . این طرح برای تصویب به هیات دولت ارائه می شود .

استاندار مازندران به توسعه زیر ساخت ها از جمله : فرودگاه ها و آزاد راه اشاره کرد و گفت : قطعه یک آزاد راه در شهریور امسال افتتاح خواهد شد .

حسین زادگان سپس به هدیه رهبری جهت تخصیص اعتبار استادیوم اشاره کرد و بیان نمود : دنیا هنوز ولایت ولی فقیه را انکار دارد . اما ما باید همچنان بعد از ۴۰ سال که همراه با ولی فقیه بودیم ؛ تا انقلاب مهدی همراه باشیم .

در ادامه این آئین ، امام جمعه نوشهر ، اتمام پروژه زباله سوز و ایجاد پل زیر گذر در تقاطع امام زاده محمد به مرکز نوشهر و انتقال زندان به خارج از شهر را مطرح نمود .

سپس نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت : این پروژه محصول لطف رهبر است که هر ۴ سال مهمان نیروی دریایی است و نوشهر و چالوس نیز از سفر ایشان بهره مند میشوند.

حاج قاسم  احمدی به استادیوم اشاره کرد و افزود : به پیشنهاد مهندس غلامرضا بهروان رئیس هیئت فوتبال مازندران برای ماندگاری چمن مصنوعی فوم زیرش نصب کردند .

وی در خصوص منطقه آزاد گفت :  نزدیک صد سال بندر نوشهر قدمت دارد . حیف بود که اینجا در منطقه آزاد دیده نشود . استاندار به صورت سه منطقه دیدند . منطقه آزاد دستور شخص جهانگیری و استاندار بود که در مجلس طرح خواهد شد .

لازم به ذکر است : بهسازی استادیوم ورزشی شهدا نوشهر و همچنین خانه بوکس و ساختمان اداری اداره ورزش و جوانان شهرستان نوشهر با حضور معاون اول رییس جمهور دکتر جهانگیری و سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دکتر و مسولین استانی و شهرستانی صبح امروز بدون حضور قهرمانان نوشهری افتتاح شد .