مسئولی که به جای خودروی لاکچری ، دوچرخه سوار است

( گروه خبری اخبار جدی معنقد است ، همانگونه که باید از مدیران ضعیف انتقاد کرد ؛ باید قدردان مدیران دلسوز و مردمی بود و آنان را معرفی و تقدیر نمود .)

به گزارش اخبار جدی ، دوچرخه سواری که در تصویر مشاهده می کنید ؛ مجید بحری، رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان چالوس است که در حوزه مدیریت خود در عین اینکه بسیار مردمی  است، اما خیلی هم جدی ودارای پشتکار زیادی است . درب دفترش نیز همواره بر روی مردم ومراجعین گشوده است و هرگز بسته نیست.

بحری درحالی که بهترین خودروی اداره ونیز خوردوی شخصی را در اختیار  دارد ؛ اما برای حفظ محیط زیست از دوچرخه برای خرید مایحتاج منزل استفاده میکند . این مدیر خوش اخلاق ومردمی، در حالی که آهسته دوچرخه می راند، درگفتگو کوتاهی با خبر نگار ما اظهار داشت: مگر ما مسؤلان تافته جدا بافته از مردم هستیم؟ البته از نظر عرفی، مردم عزیز ما هم باید بپذیرند که مسؤلان هم می توانند دوچرخه سوار شوند و اگر به صورت خیلی عادی در خیابان دوچرخه سوار شوند، تصور نکنند اتفاق نادری افتاده ولو اینکه آن مسؤل رده بالای مدیریتی باشد.

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان چالوس افزود : درسال های اول انقلاب، شهید رجایی درمقام نخست وزیری ورئیس جمهوری، شخصا ساک دردست می گرفته وبرای خرید منزل ، به بازار می رفت وسبزی ومیوه وسایر مایحتاج خانواده را شخصا خریداری می کرد. اما افسوس با ترور های پیاپی مسؤلان رده بالای  کشورمان در دهه های ۵۰ و ۶۰ توسط منافقین، متاسفانه به تدریج مسؤلان ارشد کشور، برای حفظ امنیت، از مردم جدا شدند که این امر از نظر اجتماعی، اثرات منفی زیادی در پی داشته است. امید وارم روزی دراین مملکت مردم ومسؤلان آنقدر به هم نزدیک شوند که همه مردم به راحتی بتوانند با همه مسؤلان در هر رده ای، ملاقات ودیدار کنند.

مجید بحری در ادامه سخنانش شاخص اهدای خون درکشور ترکیه را ۲۰ در هزار، در کشور های عربی ۱۵ در هزار، درایران ۲۷ درهزار اعلام کرد و افزود : دراستان مازندران ۴۵ در هزار است که ۲۵ در هزار نسبت به ترکیه، ۳۰درهزار نسبت به کشور های عربی و ۱۸ در هزار نسبت به کشورمان افزایش دارد.

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان چالوس ضمن اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: هرفرد بالغی که حدودا ۶۰ کیلوگرم وزن وبه طور تقریب دارای ۵/۵ لیتر خون در بدن دارد و نیز افراد از ۱۸سالگی  تا ۶۰ سالگی که دارای حداقل ۵۰ کیلو و به بالا وزن دارند، می توانند خون اهدا کنند.

هم می توان مدیر اداره مهم وحیاتی بود وهم درانظار عمومی، دوچرخه سوار شد، ودرعین حال با تبسم به مردم نگریست و لب خند زد این عمل هیچ گاه عار نیست.  وعیبی ندارد.

photo_2019-08-18_12-07-10