گریمور غرب مازندران : جای خالی رشته گریم در آموزش و پرورش

اشاره (گریمور یا چهره پرداز کسی است که می تواند با نگاه کردن به یک فرد و با استفاده از تکنیک های آرایشی و وسائل جانبی مانند: انواع کلاه گیس ها و ماسکها چهره متفاوت دیگری از او بسازد. همچنین می تواند انواع زخم ها و تغییرات مصنوعی را در فرد ایجاد کند.
گریمور یا چهره پرداز از سبک های مختلف آرایش صورت و مو استفاده می کند تا افراد را برای قرار گرفتن در مقابل دوربین سینما و تلویزیون آماده کند.)
به گزارش پایگاه خبری اخبار جدی ، یکی از گریمورهای جوان و موفق که با عشق و علاقه و با پشتکار ، آموزشگاه گریم را در غرب مازندران در نوشهر راه اندازی و به آموزش علاقه مندان این شغل حرفه ای و تخصصی پرداخته است . ویدا خزائی پول می باشدکه در گفتگویی به خبرنگار اخبار جدی ، در خصوص انتخاب شغلش بیان داشت : ۲۲ ساله هستم . فارغ التحصیل رشته چهره پردازی، از آنجایی که مادرم آرایشگر بود و از کودکی در کنارش بودم ؛ علاقه مند به گریم شدم .
مشوق و راهنمای من مادرم است که به پیشنهاد ایشان رشته گرافیک را انتخاب کردم . بعد از اتمام دبیرستان دوره تخصصی گریم را در تهران از استاد جلال الدین معیریان آموزش دیدم . سپس با شرط معدلم که بالای ۱۸ بود؛ وارد دانشگاه فرهنگ و هنر ساری در رشته گریم و در کنار تحصیل با موسسه فرهنگ وهنر جاوید همکاری نمودم .
ویدا خزائی در ادامه سخنانش به شروع اولین کارش اشاره کرد و گفت : اولین چهره پردازی را برای ۴ نفر از بازیگران تئاتر که در سالن آمفی تئاتر ساری برنامه داشتند ؛ انجام دادم . سال بعد نیز برای ۹ نفر گریم انجام دادم .مدت زمان گریم ، به نقش کارکتر صحنه بستگی دارد . گریم های بازیگران تئاتر خیابانی ساری را نیز انجام می دادم .
آیا به راحتی آموزشگاه تاسیس کردید ؟ ابتدا که به اداره کل ارشاد مراجعه کردم ؛ گفتند که سن شما کم است ؛ نمیتوانیم مجوز دهیم . اما از آنجایکه دارای رزومه بودم و تجارب زیادی داشتم و کارمندان اداره ارشاد نیز با کارم آشنا بودند ؛ موفق شدم که مجوز را دریافت کنم .
چه کسانی میتوانند آموزش گریم ببینند ؟ هر کسی با هر رشته ای که علاقه مند است از ۱۸ سال به بالا میتوانند دوره تخصصی گریم را بگذرانند . فعلا ۴ کارآموز دارم .
آیا با آموزش به کاراموزان از اینکه رقیب شما شوند ؛ نگران نمی شوی ؟ چهره پردازی رشته ای است که فقط اصول کار آموزش داده می شود ؛ بقیه اش خلاقیت ناشی از ذهن گریمور است .
وی در جواب اینکه آینده شغلت را چگونه میبینی ؟ پاسخ داد : من با کارم دارم زندگی میکنم . چون عاشقش هستم . برایم خسته کننده نیست . چهره نگاری ، ثبت لحظه ای است و اگر دوباره بخواهیم آنرا انجام دهیم . کپی برداری می شود . به نظر من ادای هنرمند را نباید در بیاریم . ما با اینکار فرهنگ سازی می کنیم .
برای معرفی بیشتر این رشته چه پیشنهادی دارید ؟ آموزش و پرورش باید در مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش این رشته جذاب را اضافه کند تا متوجه شوند که با آرایشگری متفاوت است . گریم : مبانی ، تشخیص و ترکیب رنگ هاست . همچنین قیافه شناسی و شخصیت سازی و فرهنگ سازی است .
به نظر من ، دید مردم با شناخت این رشته عوض می شود . زیرا متوجه خواهند شد که با دیدن هر چهره ای در مورد شخصیت آن فرد ، زود قضاوت نکنند.
چطور شد که آموزشگاه را در شهر نوشهر راه اندازی کردید؟ مرا در ساری به گریمور می شناسند ؛ اما در شهر خودم کسی من را نمیشناخت . دوست دارم هم آموزش سطح بالاتر ببینم و هم اینکه آموزش دهم . آینده خود را روشن می بینم و برای رسیدن به نقطه ای که مد نظرم است که کار حرفه ای من به گریمورهای فرانسه نزدیک شود ؛ تلاش خواهم کرد .