رشد ۲۵درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر طی سه ماهه نخست سال جاری

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبلی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اخبار جدی ، محمد تقی انزان پور با اعلام این مطلب افزود : همچنین عملکرد بندر فریدونکنار در این مدت از رشد ۵۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش ورود کشتی نیز عملکرد بندر نوشهر در این مدت با رشد ۲۲ درصدی و بندر فریدونکنار با رشد ۵۶ درصدی رو به رو بوده است.

انزان پور با بیان اینکه بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردارند تصریح کرد: تجار و بازرگانان و دیگر فعالان حوزه صادرات و واردات می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود در این بنادر و بهره گیری از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی، موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم نمایند .

گفتنی است غلات،چوب،کاغذ و آهن آلات از عمده ترین کالاهای وارداتی و محصولات کشاورزی شامل میوه و کنسانتره میوه،خواربار و خشکبار ، گل و گیاه و مصالح ساختمانی از مهمترین کالاهای صادراتی از بنادر نوشهر و فریدونکنار به شمار می روند.