رییس دادگستری چالوس : با متجاوزان منابع طبیعی برخورد جدی می شود

به گزارش اخبار جدی ، رییس دادگستری شهرستان چالوس درنشست خبری ، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه ، یاد وخاطره شهید بهشتی ویاران وفادارش را گرامی داشت و گفت : در یک سال گذشته تعداد ۴۵۰۰هزار فقره پرونده کیفری از طریق دادسرا به دادگاه ارجاع شده است .

احمدی ورودی پرونده ها به دادگاه های حقوقی را ۵۲۰۰هزار فقره وعملکرد مثبت در مختومه شدن پرونده ها را با بیش از ۱۰۰فقره مازاد برآنچه وارد شده  از پرونده های ورودی اعلام داشت.

وی عنوان داشت :تمام مراحل پرونده ها از زمان ثبت واجرای کامل درسیستم ثبت می شود و ازطریق اینترنت وسامانه قابل پیگیری است. وی همچنین  الکترونیکی شدن سیستم قضایی را در تسهیل پرونده های مسن دادگستری چالوس قابل تقدیر دانست وافزود : سعی براین داریم تا پایان سال ۹۸این پرونده ها را به اتمام برسانیم .

رییس دادگستری چالوس افزود : ورودی پرونده ها به اجرای احکام مدنی حدود ۲۰۲۰ هزار فقره ودرنتیجه ۲۱۲۰هزار فقره مختومه شده است .

وی همچنین ورودی پرونده ها در شورای حل اختلاف را ۴۵۱۰ هزار پرونده  و۴۷۱۸را مختومه اعلام داشت و پرونده سازی اجرای احکام مدنی ۱۳۷۲هزار فقره بود که ۱۴۰۳هزار فقره مختومه شده است .

احمدی تصریح کرد :  ۲۰ همکار قضایی و۴۵نفر همکار اداری در دادگستری چالوس مشغول به خدمت هستند. با وجود اینکه کمتر از ۵۰درصد نیروهای اداری داریم ؛ ولی با تلاش شبانه روزی وحتی خارج از ساعت اداری وروزهای تعطیل ، پاسخگو و تکریم ارباب رجوع ها هستیم .

وی ضمن تقدیر از دادستان چالوس افزود: سعی در دستیابی به امنیت پایدار داریم ودر این مسیربا  هرگونه بی نظمی وناامنی برخورد جدی می شود.

به گفته احمدی : جامعه ما جامعه سالمی است وافرادی که قوانین را رعایت نمیکنند؛  تعداد معدودی هستند و با امر به معروف و نهی از منکر ، باید آنها را وارد مدار قانون کرد .

رییس دادگستری چالوس درپایان افزود  :حمایت از منابع طبیعی را در سرلوحه کارخود قرار داده وبا متجاوزان منابع طبیعی از جمله حریم رودخانه ها، انهار، دریا ومنابع ملی برخورد جدی خواهد شد.

وی همچنین از رسانه ها خواست تا با آگاه سازی وفرهنگ سازی بیشتر به خانواده ه ها ، درکم شدن جرایم کمک کنند .

رییس دادگستری چالوس همچنین از کاهش  ۱۸ درصدی طلاق درسه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه  سال گذشته خبر داد .

دادستان چالوس نیز دراین  نشست خبری عنوان داشت : شهرستان چالوس به لحاظ موقعیت جفرافیایی جزءشهرستان های ویژه است به دلیل قرارگرفتن در مسیر محور کندوان و مدخل ارتباطی سه استان (گیلان البرز ومازندران )است.

حاج شهرام شیخ عباسی افزود : بالا بودن حجم مسافران وگردشکران درچالوس ، موجب ایجاد چالش هایی در بخش های درمانی ,بهداشت وخدمات عمومی شده است . در این خصوص نیروی انتظامی نیز از این قاعده مستثنی نیست ودچار چالش شده است .

دادستان چالوس در بحث آزاد سازی سواحل افزود :از ۱۶ کیلومتری نوار ساحلی ۱۵ کیلومتر و۲۰۰ متر آزاد سازی شده وبخشی از آن دراختیارارگانهایی مانند : آموزش پرورش ,شیلات ,شهرداری وبخشی هم افراد حقیقی است که مکاتباتی برای بازگشایی باقی مانده نیز انجام شده است .

وی در بحث منابع ملی  این گونه عنوان داشت :ازشهریور سال ۹۲تا پایان سال ۹۷بالغ بر ۱۳۰ هکتار از اراضی در راستای تبصره ذیل ماده ۵۵قانون حفاظت از منابع ملی ، بدون تشکیل پرونده ، آزاد سازی صورت گرفته است .

دادستان چالوس یکی از دغدغه های شهرستان را سرقت عنوان کرد وافزود : با تفکیک کردن مناطق و با ورود شهرداری ,منابع طبیعی وپایگاه های بسیج وارشاد ، سعی بر کاهش وپاکسازی مناطق داریم .

حاج شیخ عباسی عنوان داشت :کشتارگاه چالوس با ساختار سنتی یکی ازموارد مهم در امور زیست محیطی بوده که با ورود حوزه دادستانی در دوسال اخیر، الزامات بهداشتی مناسبی صورت گرفته وتا جلوگیری کامل از ورود خونابه وپسماند به رودخانه تا رسیدن به وضعیت نرمال ، نظارت ادامه دارد .

وی همچنین در بحث کاربری اراضی کشاورزی این گونه بیان داشت : اقدامات زیادی انجام شده وبا تمام جدیت پیگیری می شود . طبق آمار پرونده های وارده دادسرا در سال تعداد ۱۷۹۷۱هزار فقره بوده که ۱۷۴۶۷فقره مختومه شده است و در سه ماهه اول ۹۸نیز ۱۷۹۶ورودی و۱۹۰۵ فقره خروجی ومختومه شده است .

دادستان چالوس درپایان افزود : از زمان تصدی بنده به عنوان دادستان از شهریور سال ۹۲تا پایان سال ۹۷ (٣١۶۵۰هزار پروند وارد دادسرا شده که ۳۲۱۲۵ هزار  فقره پرونده نیزمختومه شد.

همچنین دراجرای احکام کیفری موجودی در شهریور ۱۳۹۲(۲۷۳۸هزار فقره پرونده بوده که ۱۱هزار و۷۶فقره بود واین یک رکن مثبت وبالا دراجرای احکام است.

photo_2019-06-23_02-30-36